Çocuk Odası Modelleri 2024 Dekorasyon

Çocuk Masa Sandalye Seti Modelleri

Belirli bir yaştan itibaren artık çocuklarınız ev ortamında veya kendi odasında çeşitli aktiviteler yapabilmek için masaya ihtiyaç duyar. Bu bağlamda tercih edebileceğiniz masa ve sandalye modellerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. 3 yaşından itibaren çocuğunuz için uygun olan minimal ve zehirsiz boya ile üretilmiş olan masaları tercih edebilirsiniz. Çocuk masa sandalye seti ile aynı zamanda çocuğunuzun oturabileceği bir sandalye ile ona verimli vakit harcayabileceği bir alan oluşturabilirsiniz.  Oyun oynamak, çizim yapmak veya kreş döneminde verilen ödevleri yapabilmesi açısından çocuğunuz için uygun bir seti alabilirsiniz. Bu bağlamda birçok marka farklı modellerde ve boyutlarda masa sandalye alternatifi sunuyor. Peki, hangi modeller çocuğunuz için en uygunu? Bu konuda daha fazla aydınlanmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Çocuk Masa Sandalye Modelleri

Çocuğunuzun keyifli zaman geçirebileceği, çeşitli aktiviteler yaparak eğlenebileceği bir masa sandalye mi istiyorsunuz? O halde bunun için tercih edebileceğiniz birçok farklı model bulunuyor.

Çeşitli mobilya markalarının sunmuş olduğu kendi arasında değişiklik gösteriyor. Masaların büyüklüğü, sandalyenin yüksekliği ve kullanışlı olması açısından farklılıklar bulunuyor.

Size göre çocuğunuz için en uygun olan modeli seçerken mobilyanın çocuğunuza zarar vermeyecek şekilde yapıldığından emin olmalısınız. Köşeli masa ve sandalyelerden kaçınarak daha oval kesimlere sahip modellerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede olası bir kaza durumunun da önüne geçebilirsiniz.

Üstelik çizim yaparken çocuğunuzun masayı veya sandalyeyi de boyayabileceğini düşünerek buna uygun bir mobilya tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlandırmalar üzerinden beğendiğiniz modeli çeşitli mobilya markalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

En İyi Çocuk Masa Sandalye Markaları

Çocuğunuz için tercih edebileceğiniz birçok çocuk masa sandalyesi bulunuyor. Bu modellerin bulunduğu markalar arasında en iyilerinin hangisi olduğu fazlasıyla merak edilenler arasında yer alıyor.

Belirtmeliyiz ki günümüzde birçok popüler mobilya markasında çocuk masa sandalyesi bulabilirsiniz. Bunun için öncelikle çocuğunuzun yaşını ve masayı kullanacak olmasının nedenini belirlemelisiniz. Böylece en iyi markalar arasından birini tercih ederek çocuğunuzun odasına verimli vakit geçirebileceği bir masa sandalye takımı alabilirsiniz.

En iyi çocuk masa sandalye modellerini bulabileceğiniz markalar arasında IKEA, Vivense, Çilek, İstikbal, Bellona gibi markalar bulunuyor. Bununla birlikte Go Baby, Liva Ahşap ve Popcorn Kids markaları da çocuk masa sandalyeleri alabileceğiniz çeşitli modelleri sunan markalar arasında yer alıyor.

Çocuk masa sandalye seti alırken plastik almamaya özen gösterin. Çocuğunuzun sağlıklı bir çalışma masası veya sandalye kullanmasını istiyorsanız doğal ürünleri tercih etmeniz önerilir.

Çocuk masa sandalye fiyatları 2022 yılında yüzde 20 ila 30 oranında zamlanmış durumda. Mobilya ürünlerindeki her sene artış oranına göre bu sene biraz daha fazla artmış durumda.

Çocuk masa sandalye setini daha ucuz alabilmek için BİM, A101, ŞOK marketlerin aktüel kampanyalarını takip edebilirsiniz. Bazen iyi modeller katalogda yer alabiliyor. Ayrıca çocuk masa sandalye setini  ikinci el almak isteyenler masanın ve sandalyenin kullanım durumunu iyi kontrol etmelidir.

Yukarıda yayınladığımız çocuk masa sandalye modellerini Vivense sitesinin Çocuk+Masa ve Sandalye kategorisinden seçerek sizlere sunduk. Eğer beğendiğiniz modeller varsa Vivense sitesine göz atabilirsiniz.

Dugunpaketleri.net İçerik editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir