Boya Renkleri 2024

Bej Rengi Nedir, Nasıl Bir Renk? En İyi Bej Rengi Örnekleri

Bej Rengi Nasıl Bir Renktir?

Herkesin merak ettiği “Bej Rengi” nasıl bir renktir? nerelerde kullanılır ? renginin kullanımı ve özellikleri; gibi sorularınıza cevap bulmak için sizlere hazırladığımız kısa ve anlaşılır bilgiler bu sayfamızda bulunmaktadır gelin hep birlikte göz atalım…

Bej, yumuşak krem rengi ile açık kahverengi arasında bir ton kabul edilir. Sakin bir nötr rengi olmasından ötürü iç dekorasyon için güvenilir bir tercihtir. Öte yandan bu renk genellikle hafife alınır ve sıkıcı, düz görünümlü olarak kabul edilir.

 

– Ruhu dinlendirecek, sakin ve dingin bej tonlarından Bej 35

Bej, kahverenginin sıcaklığına ve beyazın hafif canlılığına sahiptir. Bej rengi biraz sıkıcı bir renk olarak kabul edilirken, aynı zamanda sakin, rahatlatıcı ve güvenilirdir. Bej, yosun yeşili ve pas turuncusu gibi toprak tonlarıyla güzel bir uyum sağlar.

Başka renklere kolayca uyum sağladığı için bej duvar boyalarında, perdelerde ve koltuk, kanepe gibi mobilyalarda çok sık kullanılır. Huzur vericidir ama dekorasyonda fazla kullanıldığı zaman monoton olur.  

Canlı tonlarda örtüler, yastıklar, desenli tüller ve halılarla bu monotonluk kolayca kırılabilir. 

Bu yazıyı okurken Acaba nereye olur diye  bir gözünüzle duvarlarınızı, mobilyalarınızı, perdelerinizi, vb. kestiğinizi görür gibiyim, siz düşünün bej rengini yereye yaptırmak istediğinize karar verin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir