Dekorasyon Perde Modelleri 2024

Modern Salon Perde Modelleri 2023

Salonumuzu dekore ederken şüphesiz en önemli olan şeylerden birisi de perde modelidir. Perde bir evin en önemli parçasıdır. Şık ve mobilyalarımızın da rengine uygun bir perde seçtiğimiz zaman salonumuzun dekorasyonu bütünleşmiş olacaktır. Kişinin zevkine ve isteğine göre bir çok perde modeli üretilmektedir. En son trendleri takip ederek eviniz için en uygun perdeyi kolaylıkla seçebilirsiniz. Eskiden güpür ve dantel gibi modelleri tercih edilirken günümüzde tül perde modelleri daha çok tercih edilmektedir. Yine eskiden kullanılan rustik günümüzde tekrardan müşterilerin tercih ettiği modeller arasına girmiştir. Gün geçtikçe farklı modeller ve desenler üretilen perde sektöründe aradığımızı bulmak çok kolay. Geniş renk skalası ve modelleriyle perdeler insanları adeta büyülemekte.

Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Salonumuza ya da evimizin herhangi bir odasına perde alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Odanızın ışık alma seviyesine göre dekorasyonunuza en uygun perdeyi seçebilirsiniz. Perdenizin kumaş mı yoksa tülden mi olacağı tamamen size kalmıştır. Piyasada bir çok perde çeşidi mevcut bu ürünler arasından salonunuz için uyumlu olan perdeyi seçmek sizin zevkinize kalmıştır. Salon için genellikle tül perde ve fon kullanılır. Güneşlik için ise en alt kısma stor perde takılır ama siz bu şekilde kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu noktada seçim tamamen size kalıyor onlarca seçenek arasından salonunuza yakışacak renklerde ve modellerde perdeleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Salon İçin Fon Perde Şart Mı?

Günümüzde neredeyse her evde fon perde görmekteyiz. Perdenizin yanına artı olarak fon perde eklemek tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Çok yüksek binalarda oturan kişiler, salonunun manzarasına bakmaya doyamayanlar ya da fon perdeyi gereksiz bulan kişiler için fon perde oldukça gereksiz gözükmektedir. Ama fon perde kullanmak isteyen kişiler içinde farklı bir durum söz konusu olacaktır. Fon perdelerini tamamen güneş ışığını kesmek için kullanan kişiler bile mevcut. Sadece gün ışığını kesmek için değil dekorasyonu tamamlamak içinde fon perdeler kullanılır. Fon perdelere artı olarak bazı süsler de takılmaktadır bu da tamamen kişinin kendi zevkine kalmış bir seçenektir. Siz kendi zevkinize göre çift olarak perde kullanabilirsiniz ya da tek bir perde kullanabilirsiniz. Perde modellerini detaylı olarak öğrendiğiniz zaman perdenizi seçmek hiç de zor olmayacaktır.

2022 En İyi 15

Oturma odanıza renk ve stil katmanın yenilikçi ve egzotik yollarını arıyorsanız üzülmeyin. Kullanılacak kumaş türleri, desenler ve oturma odanızı ev dekorunuza uyacak şekilde sayısız stilde dekore etmenin yolları hakkında yeni ve yaratıcı oturma odası perde tasarımları keşfetmek için aşağı kaydırın ve bu makaleye göz atın.

 1. Donuk bir oturma odasını aydınlatmanın bir yolunu arıyorsanız, bu renkli çizgili perde mükemmel bir seçimdir ve pencereler için dekoratif bir çerçeve oluşturur. Yere kadar uzanan bu oturma odası perdesinde bulunan canlı gökkuşağı renkleri, oturma odanıza da bir renk patlaması katar. Salon için bu neşeli perde tasarımı, yapı ekler ve beyaz döşemeli kanepe ve sade ahşap masa ile mükemmel uyum sağlar.
 2. Dar ve dağınık küçük salonlu evler için perde seçimi oldukça göz korkutucu bir iş olabilir. Mümkün olan en iyi şey, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi bir boşluk yanılsaması yaratmak olacaktır. Küçük oturma odası için perde tasarımı pencerenin üstünden asılır ve küçük bir oturma odasının olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlamak için minimalist mobilyalarla eşleştirilebilir.
 3. Odaya gösterişli bir görünüm kazandıran tasarımcı perdeler ile pencerelerinizi zevkli bir şekilde dekore ederek oturma odanıza abartılı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Oturma odası için güzel pencere perdelerinin mükemmel renk kombinasyonu, pencereler için zarif bir çerçeve oluşturur. Beyaz saksı bitkileri, uyumlu minder ve masa örtüsü ile canlı perdeler için ideal bir folyo sunar ve tüm oturma odasının görünümünü değiştirir.
 4. Bu muhteşem parlak pembe perdelerdeki parlak sarı yıldızlarla değişen desen, perdelere havalı bir görünüm kazandırıyor. 3D baskılı Gucci stili özel pembe ve sarı kombinasyonu, onu oturma odanıza neşeli bir görünüm verebilecek ve ince bir renk patlaması katabilecek ideal bir renk haline getiriyor. Oturma odası için bu basit perde tasarımı, ev dekorunuzu dönüştürmenize yardımcı olur ve odadaki mevcut renkleri tamamlar.
 5. Zengin kumaş tasarımı ile önceden tasarlanmış bu zarif kadife perde takımı, püskül püsküllerinin sağladığı zarif bir görünüm taşıdığı için gözler için bir şölen. Eşleşen perdelik panellerle birlikte saçak, resmi yağmalar ve kuyruklarla tamamlanmış muhteşem bir çekiciliği var. Uyumlu kumaş bağları ile muhteşem görünüyor ve oturma odanıza romantik bir dokunuş getiriyor, bunu oturma odası için en iyi perde tasarımlarından biri yapıyor.
 6. Oturma odası için iç perde tasarımları arasında, oturma odası pencereleriniz için bu çift perde trendi, odanızın modern ve zarif görünmesini sağlayan tarzı ve benzersiz bir kişisel dokunuşu birleştirmenize yardımcı olur. Sadelik, insanların dikkatini çekmeye yardımcı olur ve odanın iç tasarımında bir drama unsuru vardır ve onu evinizdeki en çekici odalardan biri yapar.
 7. Bu, özellikle kemerli pencereleriniz olduğunda perde asmanızı sağlayan, oturma odası için çarpıcı perdelik tasarımlarından biridir. Oval veya kemerli kaş pencerelerinizi resimde görüldüğü gibi pencerelerin kemerli kıvrımı boyunca uzanan bir saçak oluşturarak süsleyebilirsiniz. Perdeleri asmak için düğmeli paletler kullanarak daha çağdaş bir görünüm de tercih edilebilir.
 8. Oturma odanız için bu perde modern mobilyalarla birleşir ve tüm odaya çağdaş bir görünüm kazandırır. Krem zemin üzerine kahverengi çikolata karelerden oluşan şık motiflerle birlikte ekstra geniş deliği görsel olarak çekici kılıyor. Desenli perde malzemesi yumuşaktır, tasarım unsuruna ve genel güzelliğe katkıda bulunur ve yeterli havalandırma ve doğal ışığın içeri girmesine izin vererek gün ışığı alan bir oda için idealdir. 
 9. Oturma odanız için ideal bir perde seçmek söz konusu olduğunda, oturma odası perde fikirleri için seçenekler sonsuzdur ve onu yükseltmenin en iyi yolu, kenarları dalgalı perdeler kullanmaktır. Gri bir zemine sahip kraliyet mavisi renkli perdeler, bu çarpıcı renk kombinasyonuyla güzelliği sadelikle görselleştirebileceğiniz mükemmel bir denge sağlayan beyaz renkli pencerelerle ideal bir uyum sağlar.
 10. Burada, tül perdeler aracılığıyla zarafet ve zarafeti yansıtan perdelerle bu güzel oturma odasının vintage havasını görselleştirebiliriz. Odanıza girmesini istediğiniz doğal ışık miktarını ayarlayarak odanıza yumuşak bir doğal renk tonu verebiliriz. Oturma odası için bu perde tasarımları, antika mobilyalar ve tablolarla birlikte oturma odanızın tüm resmini tamamlar.
 11. Salon için mükemmel perde renklerine sahip olan bu perdeler, odaya sıcaklık ve rahatlık duygusu yükler ve odaya neşe katar. Belirgin bir Fransız vintage havası verir ve perde bağları bol güneş ışığı ve temiz hava sağlar. Bu güzel göz alıcı fırfırlı çiçekli perdeler, gün ışığı alan bir oda için idealdir ve oturma odasına bolca ferahlık ve ferahlık getirir.
 12. Salon için perde deseni olarak kullanılan yaprak desenli motifler, duvar rengini mükemmel bir şekilde tamamlar ve doğayı dışarıdan odaya getirme yanılsamasını verir. Sadelik, bu sade ama rahat oturma odasının görünümünü tamamlayan özelleştirilmiş gri minderli beyaz bir kanepe gibi zevkli bir şekilde sağduyulu minimalist mobilyalara sahip bu oturma odasının temasıdır. 
 13. Düz renkli bu sade parlak kırmızı perdeler, beyaz bir bordürle çevrelenmiş temiz gri duvarlarla yaşamınıza canlılık getiriyor. Bu, mobilyaların sade olduğu ve oturma odanıza modernist bir hava kattığı küçük oturma odası için ideal bir perde rengidir. Şeffaf pencereler odaya yeterli güneş ışığı girmesini sağlar ve neşeli ve havadar bir ortam yaratır.
 14. Burada yumuşak beyaz kumaş, duvar rengini mükemmel bir şekilde tamamlar ve görünümü tamamlayan basit bir masa ve beyaz masa lambası ve saat ile eşleştirilmiş bu tek renkli beyaz oturma odasına derinlik katar. Bu odadaki tek renk, tek renkli tuvali daha da vurgulayan yeşilliktir. Tavandan tabana akan perdeler, oturma odanıza zarif, sofistike ve topraklanmış bir görünüm kazandırır.
 15. Bu perdeler, bu oturma odasına altın renkli perdelerle daha da tamamlanan geleneksel bir görünüm kazandırıyor. Bronz eser, duvardaki son moda sanat eseriyle birlikte bu odaya eski dünya havası veriyor. Gösterişli dekor, oturma odasındaki perde dekorasyonu ve sanat dolu bu oturma odasına yapı katan antika mobilyalarla mükemmel bir uyum sergiliyor.
Dugunpaketleri.net İçerik editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir