Avize Modelleri 2024 Dekorasyon

En Şık Avize Modelleri 2022

Dekorasyon denilince aklımıza çeşitli aksesuarlar ve aydınlatma fikirleri gelir. Bazen bir avize modeli, aksesuar olarak tamamlayıcı parça olurken bazen de ışığın kendisi aksesuarın bir parçası olur. Mekanlarda belli bir noktayı vurgulamak, ortama mistik veya romantik bir hava katmak, doğru ışık kullanımıyla mümkün olabilmektedir. Bu nedenle ışığın dekorasyonda ki rolü büyüktür. Bazen ne kadar doğru ürünler seçersek seçelim doğru ışığı kullanmamak dekorun tüm vuruculuğunu yok edebilir.

Aydınlatma ve ışıktan bahsedince de akla ilk avizeler geliyor. Model açısından oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan avizeler, dekorasyonun en önemli parçalarından. Hem mekanın yeterli aydınlatılmasında hem de görsellik katmak için mutlaka doğru bir model tercih edilmelidir.

 

Popüler

Günümüzde modernlik ev tasarımlarında da karşımıza çıkmaktadır. Eskiden bol taşlı, oldukça gösterişli olan avize modellerinin yerini günümüzde daha sade ve küçük boyutlu modeller almıştır. Özellikle doğal malzemelerden üretilen ahşap ve kağıt avizeler, metal malzemelerden oluşan üzerinde modern çizgilerin olduğu geleneksellikten uzak modeller en çok tercih edilenlerden.

 

Avizenin nerede kullanılacağı ve kullanılan ortamın büyüklüğü, avize seçiminde sizlere yol gösterecektir.

Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Avize seçimi yaparken, dikkat edilmesi gereken önemli bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat etmek doğru avize seçimi yapmanızda size yardımcı olacaktır. Öncelikle avizenin nerede kullanılacağı önemli.

Eğer salon için bir avize arayışındaysanız gösterişten kaçmanıza çok da gerek yok. Salon dekorasyonun da hala modern ve sade modeller kullanılsa da gösterişli büyük avizelerde popülerliğini koruyor. Farklı ve sade bir model istiyorsanız led ışıklı avizeleri de tercih edebilirsiniz.

Mutfak için avize arayanlara ilk öneri, yeterli aydınlatmasının yanı sıra mutfak için kullanışlı olmasıdır. Sürekli yemek buharı ve sıcak ortama maruz kalacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle hem dayanıklı hem kolay temizlenebilir model seçmek mantıklı olacaktır.

 

Yatak odası avize seçimlerinde ise sade avize modelleri istenilen şıklığı sağlayacaktır. Aydınlatma da loş ışıklar tercih edilmelidir. Sizlerde sarı ışık ile birlikte bütünlük sağlayacak avizeleri tercih edebilirsiniz. Aydınlatma konusunda bir evde en önemli nokta istisnasız koridorlardır.

Çünkü koridorlar pencerelere uzak olduğundan en az ışık alan yerlerdir. Bu nedenle koridor aydınlatmalarında parlak ve beyaz ışık tercih etmek doğru olacaktır. Koridorda tam aydınlanma sağlanması için tavana yakın ve sade avize modellerinin kullanılması doğru olacaktır.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundururken, fiyat ve ürün kalitesi de avize seçiminizde önemli bir noktadır. Bu nedenle hem kaliteli hem bütçenize uygun modelleri tercih edin.

Dugunpaketleri.net İçerik editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir