Düğün Paketleri

Düğün paket

yeni çiftler ev daha uyguna ev kurmaları için uygulanan bir satın alma paketleridir. yeni evlenen çiftlerin en çok tercih ettiği paketlerdir. Nedeni ise ürünleri tek tek almak yerine toplu şekilde ve daha uygun almalarıdır. Düğün paketleri bütün evin eşyalarını tek seferde ve daha çok uyumlu olmaları açısından avantajlıdır. 

Düğün paketleri maddi açıdan eşleri çok daha rahatlatan pakettir. Bu paket ile mutfakta ihtiyaç olan küçük elektronik eşyalar, buzdolabı, bulaşık makinası, fırın gibi eşyaları kapsar. Mutfak eşyaları yanı sıra, koltuk takımı, yatak odası takımı, halı, perde ve bebek odası takımı gibi her türlü ihtiyacı kapsar. 

Düğün paketleri neden tercih ediliyor? 

Alınması amaçlanan eşyaların ve hizmetlerin ayrı şekilde tek tek alınması normale göre daha pahalı olacağı için düğün paketleri daha çok tercih ediliyor. Düğün paketleri özellikle ev ihtiyaçlarında yani mobilyaların takım halinde olması, şık tasarımlı ve modaya en uygun eşyalar içerdiğinden tercih sebebidir. Bir diğer tercih sebebi ise tüm eşyaların birbiriyle uyumlu seçilmesi için düğün paketleri daha çok tercih edilir. 

Düğün paketi Çeşitleri

  • Mobilya düğün paketi: Mobilya düğün paketleri genellikle oturma odası, yemek takımı ve yatak odası olarak tek pakette yer alır. Mobilya düğün paketi yemek takımı, oturma odası ve yatak odasının tek pakette olması ekonomik açıdan daha uygun olduğu için çiftler daha çok tercih eder. Fiyatı uygun olduğu için her paket çiftler tarafından satın alınmamalıdır. Satın alınan paketteki ürünlerin teslimat sürelerine dikkat edilmelidir. Son zamana kesinlikle bırakılmamalıdır. 

  • Beyaz eşya düğün paketleri: İşletmeler belirli dönemlerde evlenecek çiftlere düğün paketleri ile uygun kampanyalar sunmaktadır. Beyaz eşya düğün paketi kampanyaları genellikle bulaşık makinası, çamaşır makinası, fırın, buzdolabı ve davlumbaz gibi beşli paket halinde satılır. Bazı paketlerde bir beyaz eşya alana diğer beyaz eşyalarda yüksek indirim oluşabiliyor. 

Düğün Paketleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Fiyat farkına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü düğün paketi alındığında %10 kar edilmesi gerekir. Bunun yanında çeşitli hediyeler almanız gerekir. 
  • Kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü mobilya genelde tek seferde alınır. 
  • Kombine dikkat edilmesi gerekir. Nedeni ise bellidir. 3 paketin birbirine uyumu sağlaması gerekir.
  • Ürünlerin garantili olmasına özen gösterilmelidir. Tüm ürünlerin en az 2 yıl garantili olması gerekir. 
  • Dayanıklı ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü düğün paketi ciddi bir masraftır. Uzun yıllar sizi götürmesi gerekir. 
  • Hacimlere dikkat edilmesi gerekir. Özellikle baza ve dolap iç hacmi çok önemlidir.
Dugunpaketleri.net İçerik editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir