Fresno Fields, Fresno, CA
Düğün Fikirleri

Düğün Albümü Trendleri 2023

Bir düğün planlamanın önemli bir parçası, iyi bir fotoğrafçı işe almaktır. İnanılmaz fotoğraflar için çiftler 1000-6000 dolar tutuyor, peki neden bu kadar çok düğün bütçesi albümü unutuyor? Değerli anılarınızı bir çekmeceye atmak ayıp olur!

Düğün albümleri, modern dijital ortamımızda hala alakalı ve önemlidir. Bir düşünün – bir sabit disk takıp arkadaşlarınızla düğün fotoğraflarınız arasında gezinecek misiniz? Muhtemelen değil! Ancak, güzelce ciltlenmiş bir albümde yer aldığında, büyük gününüzü yeniden yaşamak için saatler harcayacağınızı garanti ediyoruz. Düğün albümleri moda olmaktan çok uzak – aslında dijitalden daha uzun ömürlü olacaklar!

The Orchard'ın önünde poz veren çift

Sizin ve balınızın harika bir portresi, ön ve orta albüm kapağı seçeneği olarak öne çıkacak .

Neden Bir Düğün Fotoğraf Albümüne Yatırım Yapmalısınız?

Düğün fotoğraf albümleri sadece duygusal bir etki yaratma yeteneğine sahip değildir; ayrıca yapımı kolaydır ve şaşırtıcı derecede dayanıklıdırlar. İşte bu yüzden albümünüzü sipariş etmeyi unutmamalısınız:

Düğün Fotoğraf Albümleri Duygusaldır

Düğün fotoğrafçılığına yatırım yapmak çoğu çift için çok kolay. Ne de olsa, düğün günümüzü gelecek yıllar boyunca arkadaşlarımız ve ailemizle paylaşmak istiyoruz. Kendi ebeveynlerimiz, arkadaşlarımız ve aile üyelerimiz bile kendi anılarını fotoğraflar aracılığıyla bizimle paylaşmak için zaman ayırıyor.

Bir , başkalarıyla olan ilişkimizi güçlendirmeye ve en değerli anlarımızı okunması kolay bir biçimde düzenlemeye yardımcı olabilir. Düğün albümlerimiz yaşananların kronolojik bir hikayesini anlatır ve bu da hayatımızın en önemli günlerinden birini hatırlamamızı sağlar.

Düğün Fotoğraf Albümleri Sonsuza Kadar Sürdü

Düğün fotoğraf albümlerinin sunabileceği duygusal tatminin yanı sıra, fotoğraf albümleri aynı zamanda esnek, yapımı kolay, dayanıklı ve özelleştirilebilirdir. Fotoğraflarınızı bilgisayara yüklemek ilk başta iyi bir fikir gibi görünse de teknoloji sandığınız kadar güvenilir değil. Teknolojinin ilerlemesine bakıldığında, disketler gibi popüler depolama yöntemleri geçmişte kaldı, bu nedenle CD'lerin, sabit sürücülerin ve USB sürücülerin de aynı şeyi yapabileceğini varsaymak kolay. Dijital fotoğraflar ve yedeklemeler sonsuza kadar sürmez.

Ancak düğün fotoğraf albümleri, anılarınızı teknolojiden korumanın ucuz, basit ve şık bir yoludur. İyi kalitede bir düğün albümü fotoğraf kitabı satın alırsanız (ki bu size sadece 50 ila 100 dolar kazandıracaktır), onu çocuklarınıza veya torunlarınıza teslim edebileceksiniz.

'Yaparım' dedikten sonra koridorda yürüyen gelin ve damat

Düğününüzün her anını fotoğraf albümü ile daha dün gibi yaşayın 

Düğün Fotoğraf Albümünüz İçin Hızlı İpuçları

Düğün fotoğraf albümleri, bir asırdan fazla bir süre önce büyük düğün törenlerinin bir trend haline gelmesinden bu yana popüler olmuştur. İşte albümünüz için sevdiğimiz ve şiddetle tavsiye ettiğimiz birkaç zamansız trend:

Fotoğraflarınızı Kronolojik Sıraya Yerleştirin

Düğün fotoğraf albümleri kronolojik sırayla sergilenmek üzere tasarlanmıştır, bu nedenle muhtemelen bu formatta oynayan bir sürü fotoğrafınız olur. Muhtemelen daha ince ayrıntıların fotoğraflarınız, hazır olduğunuz fotoğrafların ve nihai düğün çekimleri listemizdeki diğer harika çekimlerin fotoğraflarınız vardır.

Düğün fotoğraf albümlerinin çoğu, kitabın geri kalanı için bağlam sağlayan bir sahne belirleyici ile başlayacak ve çiftin bir veda çekimi ile sona erecektir. Kronolojik bir albüm oluşturmanız gerekmese de, gününüzün belgesel formatını takip etmek, her anı dün gibi hatırlamanıza ve yeniden yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Fotoğraf Albümü Boyutu = Düğün Parti Boyutu

Küçük ve orta ölçekli bir düğün, büyük boyutlu bir düğün kadar çok fotoğraf gerektirmez, bu nedenle çoğu çift düğün partisinin boyutuna veya etkinliğin uzunluğuna göre bir albüm satın alır.

Kural olarak, küçük ila orta ölçekli bir düğün, 64'e kadar karton sayfa (veya 32 forma) tutan bir albüme ihtiyaç duyacaktır. Bu size ilk bakış, aile fotoğrafları, düğün partisi, tören, resepsiyon ve kadeh kaldırma gibi düğününüzün birkaç önemli anına dokunmanız için yeterli alan sağlar.

Öte yandan, bazı büyük boyutlu düğünler, daha modern, basit albüm yayılma trendlerini takip etmek istiyorlarsa, 200 pano sayfası (veya 100 forma) içeren bir albüme ihtiyaç duyabilirler.

Albüm Kapakları ile Kitabınızı Koruyun

Düğün anılarını basılı olarak yakalamak savaşın yarısıdır çünkü en güvenli albümlerin bile bir tür korumaya ihtiyacı olacaktır. Çiftlerin cilalı veya suya ve böceklere karşı dayanıklı ahşap bir albüm kapağı satın alması çok yaygındır, böylece albümleriniz daha uzun süre güzel kalır.

Yine de kitabınızı uzun vadede korumanın ve korumanın en iyi yolu, birinci sınıf kağıttan bir tane satın almaktır. Yırtılmalara, bükülmelere, dökülmelere, toza ve kitabınızı mahvedebilecek her şeye karşı iyi dayanan ciltli ve ultra kalın kağıtları seçin. Bu seçimleri bir albüm kapağı ile eşleştirin ve albümünüz zamana meydan okuyacaktır – kelimenin tam anlamıyla.

Düğün fotoğrafı

günün olaylarını size hatırlatmak için fotoğraflarınızı kronolojik sıraya koyun

2022 Yılında Popüler Düğün Fotoğraf Albümleri Trendleri

Düğün trendleri gelir ve gider, ancak çoğunlukla düğün fotoğraf albümü trendleri aynı kaldı. Ancak, mükemmel 2022 albümü için çıtayı belirleyen, fark ettiğimiz trendler var.

Az Daha Çoktur – Bırakın Fotoğraflarınız Konuşsun

Z kuşağı trendi “maksimalizm”, büyük bir Binyıl trendi olan “minimalizmi” solluyor olsa da, 2022 fotoğraf albümü hala Millennial etki alanı içinde. Yine de Z kuşağı popüler olan “bir resim bin kelimeye bedeldir” ifadesini anlamıyor gibi değil çünkü büyük ihtimalle fotoğraf albümleri daha çok fotoğraf içerecek. Bununla birlikte, 2022 düğün albümü, sayfada fotoğraf olmayan herhangi bir şeyin dağınıklığı olduğunu düşünüyor.

Düğün fotoğraf albümleri hala minimalisttir, genellikle sayfa başına bir, iki veya üç fotoğraf içerir ve genellikle her fotoğrafı ayıran çok sayıda boşluk veya kalın kenarlık içerir.

Spreadlere Scrapbooking Öğeleri Ekleme

Düğün fotoğraf albümleri hala minimalist bir yaklaşım sergiliyor olsa da, albümleri ve fotoğraf kitaplarını birleştiren albümlerde bir artış gördük. Karalama defteri albümleri rustik düğünlerde yaygındır.

Bazı düğün fotoğraf albümleri, kağıt albümlere polaroid eklemek için yalnızca kendinden yapışkanlı fotoğraf köşeleri kullanırken, polaroidlerine çerçeveler ekleyen albümleri de gördük. Çiftler ayrıca tören veya resepsiyondan çiçek çıkartmaları, düğün davetiyeleri ve fiziksel öğeler içerebilir.

2022'de çok fazla metin görmedik ve çoğu çiftin fotoğraf albümlerine hiç metin eklemediğini düşünürsek bu şaşırtıcı değil. Ancak çoğu çift kapaklar ve ilk sayfa için bir istisna yapar.

Fiziksel Baskı ve Dijital Yedeklemeleri Birleştirme

Bu makalenin başlarında, fotoğraflarınızı bir sabit sürücüde saklamamanızı tavsiye etmiştik, ancak aynı zamanda fiziksel bir albüm alıyorsanız, fotoğraflarınızı hemen yedeklemelisiniz.

Birçok çift, fotoğraflarınızı yedeklemenin akıllıca olduğu konusunda hemfikir ve birçok şirket dinliyor. Çevrimiçi düğün kitabı işletmelerinin fiziksel kitaplarını dijital bir kopyayla birleştirdiğini görmek artık çok yaygın.

Yedeklemeler, kesinti yapmayan fotoğrafları saklamanın iyi bir yoludur. Tüm eğlenceli düğün fotoğrafı fikirleriniz, kitabınızda yer almasalar bile harici bir sabit diskte yer almaya devam edecek.

Akrilik Albüm Kapaklarına Yönelik Tercih

Deri, ciltli ve yumuşak kapaklı düğün albümleri her zaman yaygındı, ancak akrilik albümler şehirdeki yeni popüler çocuk haline geliyor. Cam da bazı çiftlerin favorisidir.

Ancak cam bir düğün albümünde kullanacağımız bir şey değil çünkü kırılma olasılığı yüksek. Cam kalın ve işlenmiş olsa bile çocuklarınızın ulaşabileceği dekoratif bir albüm bulundurmak istemezsiniz. Gerçekten yarı saydam bir kapak istiyorsanız, akrilik camı taklit edebilir.

Artı, akrilik süper ucuzdur ve camla çalışmaktan daha kolaydır. Altındaki albüm kapağını daha fazla korumak için de kullanabilirsiniz; bu, kapağınız bir fotoğraf içeriyorsa bir kazan-kazandır.

Sorunsuz/Kolay Düzenler ve Şablonlar

Kendin yap düğün albümleri zaman alıcı olmakla ünlüdür, ancak durum böyle değil! Bir şablon kullanırsanız, 10 dakikada çarpıcı bir düğün fotoğraf albümü yapabilirsiniz.

İster bir tasarım programı ister çevrimiçi bir fotoğraf kitabı sitesi kullanarak kesinlikle sıfırdan bir düğün albümü oluşturabilirsiniz. Ama muhtemelen ihtiyacın olmayacak. Her boyuttaki herhangi bir düğün için bulabileceğiniz çok sayıda şablon var. Albümün renklerini ve temasını bile ayarlayabilirsiniz.

Ön ve arka kapağı özelleştirmeyi unutmayın! Düğün fotoğraf albümünüzü sehpa defteri veya dekoratif bir parça olarak kullanmak istiyorsanız, misafirlerinizin ilk göreceği şey onlar olacaktır.

Düğün Detayları Davet Çekimi, Ayakkabı, Yüzük ve Tarihi Kaydet

Davetiyeler gibi özel eklemeler ekleyin ve tarihleri
​​albümünüze scrapbooking öğeleri olarak kaydedin.

2022 Fotoğraf Albümlerinin Hedefi Mükemmellik Değil

Hiç kimse mükemmel değildir, ancak sosyal medya beslemelerinizin sizi belirli bir şekilde görünen insanlarla bombaladığını düşünmek zor olabilir. Fotoğrafçılık oyunumuzu geliştirmek için kendimizi baskı altında hissetmemize neden olabilir. Düğün gününüzde harika görünmenin yanlış bir tarafı yok ama dağınık olmanızda bir sakınca yok.

2022'de düğün fotoğraf albümünüzün kusurlu yanlarınızı göstermesine izin verin: dolu dolu kahkahalar, samimi, aptalca gülümseme ve eşinizi ilk kez gördüğünüzde dökülen gözyaşları. Bu görüntüler, pozlu fotoğraf çekimlerinin asla yapamayacağı şekilde dürüst duygularınızı gerçekten yakalar.

Ve düğün gününüzde tüm arkadaşlarınızın ve ailenizin önünde gerçek, güzel benliğiniz olmaktan daha mükemmel ne olabilir? Düğün albümünüz, bu kopyalanamaz çekimlere yer vermeyi hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir