Boya Renkleri Dekorasyon

Boya Renkleri İçin En İyi +12 Fikir

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri için en iyi 12 fikir seçenek var rengi değiştirmek isteyenler için en iyi alternatifler bu içerikte!

Uzun ömürlü, klasik ve sıklıkla şık veya zarif olarak algılanır. Belki de siyah ve beyazın uçları arasında durduğu için bir uzlaşma rengi gri olarak kabul edilir. Mükemmel bir nötrdür, bu yüzden sıklıkla arka plan rengi olarak kullanılır.

Sakinlik ve ferahlık veren mavi, hemen hemen herkesin sevdiği bir renktir. Evlerin yanı sıra; sadakati, otoriteyi, bağlılığı, konsantrasyonu simgelediğinden ofislerde ve okullarda özellikle tercih edilir.

Soluk sarı olarak da adlandırılan krem rengi, beyaza çalan renktir. Kısmen sarının pastel tonu da diyebiliriz. Beyaz ve sarının karıştırılması ile elde edilir. Hemen hemen bütün renklerle ve dokularla uyum sağlar. Bu yüzden, evinin her bölümünde rahatlıkla tercih edebilirsin.

Modası asla geçmeyen, tam anlamıyla bir klasik olan bej renk başta iş yeri olmak üzere, pek çok farklı ortamda yıllarca kullanılabilecek bir duvar boyası rengidir.

Mor duvar boyası, boyanın kullanıldığı mekâna ve kullanım şekline göre farklı etkilere sahiptir. Kullandığın mor tonu ya da kombinlediğin renkler sayesinde değişik etkiler yaratabilirsin. Moru temel renk olarak kullanacaksan, tek bir tonda sabit kalmak yerine, morun farklı tonlarını kombine ederek daha ferah ortamlar elde edebilirsin.

Kırmızı ve beyaz renklerinin karışımıyla elde edilen pembe renk, hayallerimizi çağrıştırır bize. Kırmızı rengin hareketliliği ve beyaz rengin saflığını birlikte barındıran bu güzel renk; hayallerimiz kadar saf ,sıcak ve hareketlidir.

Yeşil İç Cephe Boya

Yerkürenin, üretkenliğin, doğanın rengi yeşil, bulunduğu ortama tazelik enerjisi veren, dekorasyonda kullanılan renkleri yumuşak tonlarıyla vurgulayan bir duvar boyası rengidir. Minimal dekorasyona sahip dairelerde kır ve sahil evlerinde tercih edilebileceği gibi kişisel gelişim merkezleri, ofis ve cafeler için de idealdir.

Sarı İç Cephe Boya

Güneşin ve ışığın rengi sarı, dekorasyonda birçok renkle ve eşya ile uyumlu bir duvar rengidir. Evlerde, ofislerde, yemekhanelerde, spor salonlarında ve anaokullarında kullanılan renklerdendir.

Natural tonları sevenlerin vazgeçilmezi olan toprak rengi, 2023 yılında da en çok tutulan duvar boya renkleri arasındaki yerini koruyor. Özellikle yorucu ve boğucu şehir hayatı yaşayanların doğaya duyduğu özlem, evlerinde doğayı çağrıştıran renklere yönelmelerini sağlıyor.

Ateşi çağrıştırdığından dolayı kırmızı ve kırmızıya çalan renklere sıcak renkler denir. Sıcak renk odayı canlandırır ve harekete geçirir. Fiziksel potansiyeli arttırır ve metabolizmayı hızlandırır. Gereğinden fazla kullanımı ise stres, yorgunluk, şiddete meyilli olmak ve konsantrasyon bozukluğu yaratabilir. Koyulaşan ve açılan renk seçenekleriyle istediğin atmosferi yaratabilirsin.

Renkler; sıcak, soğuk ve nötr olarak üç grupta incelenir. Ancak tabii ki ara gruplar da mevcuttur. Soğuk renk nötr tabir edilen bazı siyah, gri, beyaz ve hatta mavi renk tonları bulunmakta. Dekorasyonda farklı sonuçlar elde edebileceğin bu grubu biraz daha yakından tanımanın tam zamanı.

Doğal renklerden olan kahve toprak tonlarından biridir. Rahatlığı, kararlılığı, gücü, sağlamlığı ve zenginliği simgeler. Kahve sadeliğiyle beraber hem ağır hem de modası geçmeyecek renklerden biridir. Dekorasyonunuzda kahve ve tonlarını kullanarak hem klasik hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evde geçirilen zamanı daha zevkli kılmanın bir yolu zarif ve modern duvar renklerine sahip olmaktır. Boya renkleri için en iyi 12 fikir sizler için derledik umarım kafanızdaki soruları yanıtlaya bilmişizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir