Dekorasyon

Hollywood Evine Renklerin Akıllıca Kullanımı

Şu anda Batı Kıyısı’ndan çıkan bazı birinci sınıf iç tasarım fikirleri var. Gwyneth Paltrow’un yeni evi için Brigette Romanek’in dekorundan, tüm kavisli şekiller, doğal ışık ve iç mekan ağaçları, Axel Vervoordt’un Kim Kardashian için ince dokulu minimal mimarisine kadar. Kaliforniya penceresinden içeri sızabilen ışık miktarında bir cümbüş, güneşle dolu bir eve girebilmenin, ayakkabılarınızı tekmelemenin ve hem son derece zarif hem de yuvarlak bir koltuğa gömülebilmenin yeni bir takdiri var gibi görünüyor. son derece rahat.

Ve bu yeni geleneği takip eden – ve aslında bu görünümü, rengin nasıl kullanılacağına dair güzel sanatlar düzeyinde bir takdirle devam ettiren – tasarım stüdyosu LALA Reimagined. Lia McNairy ve Azar Fattahi tarafından kurulan ikili, Malibu ve Palm Springs gibi çekici yerlerde modern evlerden oluşan bir filo yaratıyor.

Hollywood Hills’deki bu ev, yapabileceklerini özetliyor ve mevcut iç tasarım trendlerinin ön saflarında yer alıyor . 1941’de inşa edilen ve yaklaşık 52.000 fit kare olan bu bina, vurgunun bir odadan diğerine yalınayak, hafifçe süzülebildiği sofistike bir alana dönüştüren çizgiler ve yetenekli tasarım kararları aracılığıyla inanılmaz derecede akıllı renk hileleriyle doludur.

‘Müşterilerimiz renkleri sever’ diyor Lia. ‘Ana taleplerinden biri duvar kağıdıydı, bu yüzden başlangıç ​​noktamız bu oldu. Tasarımdan ödün vermeden her mekanın işlevsel olduğu, küçük bir oteli andıran bir mekan yaratmak istedik. Bir kez duvar kağıtlarını belirledik – ve epeyce var – bu, seçtiğimiz mobilya parçalarının ruh halini ve yönünü belirledi.’

BÜYÜK – AMA ÇOK BÜYÜK DEĞİL – GİRİŞ

Giriş yolundaki bir bank, modern Kaliforniya havasının önemli bir parçasıdır – eve vardığınız anda dinlenmek için bir yer. Ama LALA Reimagined’in elinde hiçbir şey birinci seviyede kalamaz!

Lia, “Bu noktanın amacı, ön kapının yanında ayakkabılarınızı çıkarmak için bir yer olmasıydı, ancak ışığı bankın üzerine yerleştirdikten sonra bir sanat enstalasyonu haline geldi” diyor. ‘O zamandan beri, akşamları lambanın açık olduğu bir konuşma noktası haline geldi.’

Saksılardaki heykel ağaçları , Batı Kıyısı’ndan çıkan bir başka önemli mikro trend. Azar, “Örgülü bagaja çekildik, ancak teknik bilgi almamız gerekirse bu bir schefflera arboricola” diyor. “Nasıl telaffuz edeceğimi sorma.”

Bank De La Espada’dan ve lamba Eny Lee Parker’dan. Contour duvar lambası, yukarıda, Allied Maker’a aittir.

TEMİZ SÜPÜRME

Hollywood Regency döneminin hemen dışında, korkuluk, giriş yolundan etkileyici bir şekilde yukarı çıkıyor. Azar, ” Merdiven evin orijinaliydi ama kahverengiydi,” diyor. Jean Royere’yi anımsatması ve Allied Maker Contour duvar apliklerimize bağlanması için siyaha boyadık.’

Sandalyeler The Future Perfect’dendir ve eve varır varmaz sizi selamlamak için heykelsi formları için seçilmiştir. Lia, “Odak anların, beklenmeyen zamanlarda daha fazla etkiye sahip olduğunu görüyoruz” diyor.

Dikdörtgen yerine oval bir yemek masası, anında daha zarif, daha davetkar bir his verir. Keskin köşeler olmadan, konuşma daha kolay akıyor gibi görünüyor, dirsekler masada daha evde hissettiriyor.

Azar, “Masa bu oda için atlama noktamızdı,” diyor. Patagonya mermerini gördüğümüzde onsuz yaşayamayacağımızı biliyorduk. Tepesi bir yumurta şeklindedir, bu yüzden bir sonraki görev masayla birleştirmek için bir sandalye silueti bulmaktı.’

Bir yemek odasında kıvrımlara izin vermek , kullanılan malzemeler son derece lüks olsa bile, bir anlık kayıtsızlık yaratmanın kolay bir yoludur.

Masa Baxter’a, sandalyeler Matter’a ve avize Bayanlar ve Baylar’a ait.

İç mekan bitkileri, kaidelerdeki heykellerin, başlı başına sanat eserlerinin yerini alır, ancak havadar, doğal bir unsur sunar.

Siyah platformundaki zeytin ağaçlarından Lia, “Her zaman dışarıyı içeri getirmeye çalışıyoruz” diyor.

Konsol masası, 1971’den kalma eski bir Angelo Mangiarotti mermer “Eros” serisi tasarımıdır.

ÇITAYI YÜKSEĞE AYARLA

Ev barının taraklı kenarı, bu ilaveyi ortalama içecek köşenizden daha fazlasına dönüştüren tek şey değildir. Tezgah, alabileceğiniz en yumuşak ama en zengin taşlardan biri olan pembe oniksten yapılmıştır.

Lia, “Bu, evin kalbindeki en önemli direniştir” diyor. ‘En büyük zorluk, bir şirketin CEO’su ve Başkanı olan müşterimizi, gerçekten yanan pembe oniks fistolu bir çubuğa ihtiyacı olduğuna ikna etmekti!’

Azar, “Fotoğrafta görmediğiniz şey, oniksin altındaki ışık” diye ekliyor. ‘Bu her zaman konuşmanın ana konusu!’

Hasır lamba Crate and Barrel’dan. “Çünkü biliyorsun, alçakları yükseklerle karıştırman gerekiyor ve biz hasıra hayır diyemeyiz!” diyor. Tasarımcıların tuhaf olmayı sevdiklerini kabul etmeleri nedeniyle yapılan bir ekleme olan leopar, Paris’teki bir bit pazarında bulundu.

YÜKSEK VE ALÇAK

Oturma odası TV alanı , dinlenmek için bir alan olarak bilerek yaratılmıştır, ancak bu, bir incelik havasının olmadığı anlamına gelmez.

Lia, “Hem stil hem de konforu göz önünde bulundurduk” diyor. ‘Tavanlar çok yüksek ve alçak mobilyalar açık bir ihtişam duygusu yaratıyor.’ Burada iş başındaki tek kontrast yükseklik değil. Azar, “Üçgen ve altıgen vurgulu tabloların güçlü çizgilerinin, alanı doldurmak için kullandığımız birçok eğriyi tamamlamasını seviyoruz” diyor.

Bu oda, TV’nizi tamamen gizlemek için açık raflarla çevrili özel depolama kullanarak , TV’nizi gizleme konusunda bir ustalık sınıfıdır. Dokunsal kanepe Baxter’a aittir ve beyaz Pacha şezlonglar Gubi’ye aittir.

Üçgen vurgu tablosu Good Colony’ye ve yuvarlak Top minderi Pierre Frey’e aittir.

Modern ev tasarımında yükselen bir trend olan pencere koltukları , dinlenmek, bakmak, okumak veya hayatı düşünmek için önemli bir yer haline geliyor. Bu, Schumacher için Josef Frank tarafından Narenciye Bahçesi kumaşıyla kaplanmıştır.

Sehpa Egg Collective’e aittir.

ÇİZGİYİ TAKİP ET

Resmi oturma odasının dekoruna yakından bakarsanız, hiçbir rengin yalnızca bir kez ortaya çıkmadığını ve kullanılan parçalar ve tonlar arasındaki çizgilerle, bu görünüşte farklı parçaları tek bir uyumlu şema oluşturmak üzere bir araya getirdiğini fark edeceksiniz.

Azar, “Niyetimiz, odadaki orijinal tasarım odak noktamız olan sehpayı kullanmak ve bunun etrafından ilham alan ek unsurları oluşturmaktı” diyor. Böylece kanepe ve duvar lambasında yeşil şerit alınır, şömine ve duvar lambasında mavi yeniden görünür, kapı çevresinde beyaz kullanılır ve halı ve duvarlarda pembemsi-bej görünür. Detaylara gösterilen bu özen, sehpa kadar cesur parçaları yersiz görünmeden dahil etmenin bir yoludur.

Duvar, Portola Paints’ten Bardot Roman Clay ile boyanmış ve ona bir sıva efektinin baş döndürücü dokusunu vermiştir. Duvar lambası Giopato & Coombes’tan, zemin lambası ise Gubi’den. Kanepe Pierre Augustin Rose’a aittir ve şömine Azul Mary kuvarsitten yapılmıştır.

Oturma odası halısı yün ve ipekten yapılmıştır ve Liesel Plambeck’tendir. İki vurgulu sandalye Hindistan Mahdavi’ye aittir ve tavan lambası Giopato & Coombes’tandır.