Retro mobilya ne demek?

Retro mobilya ne demek? Retro mobilya ne demek?, Retro ürün ne demek?, Retro konsepti ne demek?, Retro mekan ne demek?, Retro hangi renktir?

Şuanda Retro mobilya ne demek? isimli sayfayı görüntülüyorsunuz. Daha fazlası için  Sayfamızı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Retro mobilya ne demek?

Retro ürün ne demek?, Retro, geçmiş yıllara ait tarz ve stilleri günümüze uyarlamak amacıyla yapılan dekorasyon tarzı olarak açıklanmaktadır. Terim genellikle 1950'ler, 60'lar ve 70'lerin tarzlarını ifade etmektedir. Retro dekorasyonda kullanılan renkler, desenler ve mobilyalar o dönemlerin karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır.

Retro ürün ne demek?

Retro ürün ne demek?, Retro, geçmiş yıllara ait tarz ve stilleri günümüze uyarlamak amacıyla yapılan dekorasyon tarzı olarak açıklanmaktadır. Terim genellikle 1950'ler, 60'lar ve 70'lerin tarzlarını ifade etmektedir. Retro dekorasyonda kullanılan renkler, desenler ve mobilyalar o dönemlerin karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır.

Retro konsepti ne demek?

Retro konsepti ne demek?, Bir ürünün vintage kabul edilmesi için eski dönemlerde üretilmiş olması gerektiğini söylemiştik. Retro kavramı ise “geçmişe ait“, “geçmişle ilgili” gibi anlamlar taşır. Yani günümüzde, geçmiş dönemlerin moda anlayışlarını yansıtacak şekilde üretilmiş objeler retro kategorisine girer.

Retro mekan ne demek?

Retro mekan ne demek?, Akımın ismi ise son yıllarda duymaya alıştığımız bir kelime: Retro! Kelime olarak; “geçmişe dönük, geçmişe ait” anlamına gelen bu konsept, 60'lar ve 90'lar arasında kullanılan tasarım dilini günümüze uyarlayan bir akımın ismi.

Retro hangi renktir?

Retro hangi renktir?, Retro kelimesi Latince'de “geriye dönük, geçmişe ait, geçmişi kapsayan” anlamına gelmektedir. Klasik ve modernin birleşiminden doğan ve kişisel zevklere göre şekillenen retro sitilinin kullanım alanları tekstil, aksesuar, saç, makyaj, mimari alanlar, cafe ve ev dekorasyonu olarak karşımıza çıkar.

Retro tarz ne?

Retro tarz ne?, Retro renkler dendiğinde en sık karşılaşılan seçenekler hardal sarısı, yeşil, mor ve kırmızı olurken siyah ve beyazla beraber kahverengi renk kombinasyonları da karşımıza çıkmaktadır.

Retro türkçesi ne demek?

Retro türkçesi ne demek?, Geçmiş yıllarda giyilen kıyafetlerin yeniden canlanması ile oluşan bu moda akımı, günümüzde de oldukça fazla ilgi görmektedir. Retro moda, eski moda stillerinin modernleştirilmiş ve güncellenmiş bir versiyonunu sunar. Bu tarzda, geçmiş yıllardan kalma kıyafetler, günümüzün modern dokunuşlarıyla bir araya getirilir.

Retro olup olmadığını nasıl anlarız?

Retro olup olmadığını nasıl anlarız?, “Retro” kelimesi Latincede “geriye” veya “geriye doğru” anlamına gelen “retro” sözcüğünden gelir.

Retro ne anlama gelir?

Retro ne anlama gelir?, Haritanızda gezegenin yanında (R) işareti bulunuyorsa o gezegen retrodur. Güneş ve Ay asla Retro olmaz.

Retro da neler oluyor?

Retro da neler oluyor?, Retro, bilinçli olarak yakın geçmişin akımlarını, modalarını türeten veya taklit eden tarz. Söz konusu şeyin en az on beş veya yirmi yıl eskiye ait olduğu anlamına gelmektedir. Örneğin 1980'lerin veya 1990'ların giysileri retro sayılabilir.

Vintage mobilya ne demek?

Vintage mobilya ne demek?, Retro sözcüğü astrolojide gezegenlerin gerilemesini ifade etmek için kullanılır. Her gezgenin bir dönme hızı mevcuttur. Ancak zaman zaman yavaşlar ve bu dünya gözüyle gözlemlendiğinde, bir dönem Dünya dönüş hızından daha yavaş olur. Bu haliyle dünyadaki gözlemci o gezegeni geri gidiyor gibi algılar.

Modern retro ne demek?

Modern retro ne demek?, "Vintage" terimi, yaygın şekilde eski moda, retro ve klasik tarzları ifade etmek için kullanılmaktadır. Vintage ev dekorasyonunda, genellikle 20. yüzyıldan önceki dönemlerine ait mobilyalar, aksesuarlar ve dekoratif unsurlar tercih edilir. En az 20 yıllık geçmişi olan eşyalar bu dekorasyonda önemli yere sahiptir.

Retro mimari ne demek?

Retro mimari ne demek?, Modern retro stil, modası geçmiş bir stilin modern tarzla birleşmesinden ortaya çıkar. Böylece, retro stil modern yaşamımızda tekrardan hayat bulur. Bir eşyanın retro olması için illa ki eski olmasına elbette gerek yok. Nitekim, bazı yeni ürünler retro havası katılarak üretilmektedir.