Dekorasyon

İç mimar Cherie Lee’den Konforu Yüksek, Stili yüksek Londra Evi

İç mimar Cherie Lee, bu evi hem zarif hem de sakin ve aynı zamanda aile dostu yapmak için sihrini kullandı.

Bu iki katlı zemin ve alt zemin kattaki modern ev , Londra’nın kuzeybatısındaki dört katlı bir Viktorya evinden dönüştürülmüştür.

Bu yakışıklı, tarihi ve çağdaş daire, gelişen bir sosyal hayata sahip göz alıcı genç bir çifte ait gibi görünüyor ve bu uygun bir tanım olsa da, diğer taraftan, büyümekte olan üç çocuğu ve bir köpek yavrusu var. Dayanıklılığı zarafetle bu kadar başarılı bir şekilde bir araya getirmesi, hem çiftin tasarım estetiğine hem de Cherie Lee Interiors’tan iç mimar Cherie Lee’nin becerisine bağlı.(yeni sekmede açılır).

Çift – o özel yatırımda çalışıyor ve anne evde kalıyor – Cherie’yi Instagram’da keşfetti, onun tasarım anlayışının kendilerine uygun olduğunu gördüler ve tüm aile için işlev gören taze ve uyumlu bir görünüm yaratmak için bir ekip olarak çalıştılar.

TELEVİZYON ODASI

Cherie, “Çift, Londra’nın kuzeybatısındaki bu büyük Viktorya evinden iki daire satın almış ve onları tek bir büyük yan eve dönüştürmüştü” diyor. ‘Ama düzenin kopuk olduğunu ve düzgün bir şekilde akmadığını hissettiler.’

Gemiye bindiğinde, büyük ölçüde küçük mobilyalı bir kabuktu ve mutfak, şimdi medya odası olan yerdeydi . Cherie, “Eş, eğlenirken konuklardan ve günlük olarak aileden kendini soyutlanmış hissetti” diyor. ‘Bu nedenle öncelik, mutfağı daha belirgin bir konuma taşımak ve zemin kattaki yaşam alanının genel estetiğiyle harmanlanmış bir tasarım yaratmaktı.’

Derin, büyük, oturma yeri ile burada konfor çok önemliydi. İlgi için kamış camlı metal kapılar, gerekirse açık plan alanı kapatır.

Bu, ayrı yatak odalarına çekilmek yerine, bir kahve eşliğinde oturmak, ailece masa oyunu oynamak veya çocukların (genellikle minderlerle yığılmış olan) ödevlerini yapmaları için tasarlanmış çok işlevli bir alandır.

Cherie, “Kullanılan malzemelere – doğal taşlar, zengin ahşap ve rahat tekstiller – organik bir his vermenin yanı sıra rahatlık da önemliydi” diyor. Sade bir lüks duygusu, mevcut koyu renkli balıksırtı ahşap döşeme , kalıplanmış tavanlar ve dramatik aydınlatma kombinasyonu ile alanı kaplıyor.

Sahipleri, güzel ısmarlama mobilyalara yatırım yapmaya değer olduğunu söylüyor. Tam olarak onların ihtiyaçlarını karşılar ve evi bireyselleştirir.

YAŞAM ALANI

 

Zeminin koyu ahşap vurgulu sıcak, nötr bir palet olmasına karar verildi. Cherie, “Çift, doğru şekilde birleştirilirse renk ve eğlence kullanımına açıktı (tilki camlı kokteyl barı ve gencin yatak odasındaki bulut tavan gibi)” diyor.

Çok yönlü tasarım fikirleri , alanın parası için çok çalıştığı anlamına gelir. Misafirler eve gittiklerinde bar kapatılabilir ve masanın etrafındaki oturma yerleri (hareketli banketler ile) on iki kişilik olacak şekilde genişletilebilir. Bar alanı, geniş bir depolama alanı sağlamanın yanı sıra, bir vestiyer odasına açılan ustaca bir gizli kapıya sahiptir.

Barın yanındaki vestiyerin akıllıca gizli bir kapısı vardır ve aile eğlenmediğinde kendisi kapatılabilir. Tüm birim geniş depolama sağlar.

MUTFAK

Yeni yerleşim için çok önemli olan, modern mutfağı , yaşam alanının organik bir parçası olduğu bir duvar boyunca yerleştirmekti. Sade taştan tasarlanmış, ankastre ankastreleri ile tv odasına giden oturma ve yemek alanlarına uyumlu bir şekilde akıyor.

Cherie, “Her aile üyesi ayrı bir alanda olabilir, ancak yine de esasen bir odada olabilir” diyor. Alanın fazla faydacı olmaktan ziyade sakin ve oturma odasının bir parçası olmasını sağlamak için doğal malzemelerin bir karışımı kullanıldı.

ANA YATAK ODASI

Yatak odalarında akıllı tasarım fikirleri devam ediyor. Çiftin toprak tonlarında şımartan yatak odası, uyku alanını çerçevelemek için başlığın etrafında bir sargıya ve hoşgörülü bir gömme dolap fikrine ve ensuite banyoya sahiptir.

Cherie, tüm duvarı geren ve uyku alanını çerçevelemeye gerçekten yardımcı olan bir başlık tasarlamaya karar verdi. Renk paleti, toprak vurgularla karanlıktı ve bitişikteki oturma alanının hafifliğiyle tezat oluşturuyordu.

‘Bazı alanlarda, evin yüksek tavanlarından ve orijinal mimarisinden ilham alan kesinlikle resmi bir doğa var, ancak müşteriler çok çekici veya gösterişli görünmesini önlemek istedi. Dengeleme eylemi çok önemliydi” diyor Cherie.

BANYO

Yatak odalarında en-suite duş odası fikirleri bulunurken, bu aile banyosu hem dayanıklı hem de dramatik.

KIZININ YATAK ODASI

Çocuk odaları, her biri yaratıcılığı ifade etmek için büyük boy bir panoya sahip, pembe ve mavinin yumuşak tonlarındadır. Başlık başlıkları gibi büyük öğeler, uzun ömür için nötr tutulur.

Erken yetişkinliğe dönüşecek, eğlence ve inceliği doğru miktarlarda dengeleyecek bir geçiş odası, büyük boy bir pano ise bir ev ofis hissi yaratarak, duvarlara zarar vermeden kendini ifade etmek için çok fazla alan sunuyor.

OĞLUNUN YATAK ODASI

Basit, zamansız tasarım, ailenin oğlu sadece sekiz yaşında olmasına rağmen odasının o büyüdükçe gelişeceği anlamına gelir. Yaratıcılığı teşvik etmek için eğlenceli bir çalışma alanı oluşturmak için bir köşe kullanıldı.