Dekorasyon

Evinizdeki Görünümü Yeniden Yaratabilirsiniz

IKEA’nın en ünlü zımbaları, çok yönlülükleri ve tarzları nedeniyle seviliyor ve en yeni makyaj tutkumuz ikisini ve daha fazlasını bir araya getiriyor.

En son IKEA hack’i New Yorker Carly Fuller’ın izniyle geliyor, IKEA VITTSJÖ’sini dönüştüren Manhattan’daki dairesinde çarpıcı bir açıklama parçası haline geldi. Tasarımcı, VITTSJÖ ünitesini çok işlevli (ancak tartışılmaz derecede şık) bir odak noktası oluşturmak için kullandı: vogum bir bükülme ile bir depolama ünitesi.

Söz konusu ünite, Carly’nin kentsel evinde dikkat istiyor – ancak modaya uygun estetiğini beton ormanın çok ötesinde nasıl yeniden yaratabilirsiniz. Burada tasarımcı, mevcut depolama tutkumuzun arkasındaki modern dekorasyon fikrini ortaya koyuyor.

Carly, Livingetc ile yaptığı görüşmede, VITTSJÖ’nün oturma odasında sık sık hareket etmesine rağmen amacının aynı kaldığını açıkladı.

‘[Bu] her zaman dekoratif tutarken ekstra depolama için kullanılmıştır. Sepetlerde, ekstra vurgulu yastık kılıfları ve yatak takımları bulundururum – dairemde o kadar az eşya var ki,” diyor Carly.

Bir VITTSJÖ aldıktan sonra Carly, onu stilden ödün vermeden bir depolama birimi olarak kullanmak istediğini açıkladı. Bu nedenle, çok işlevliliğe vurgu yaparak parçayı bir konuşma noktasına dönüştürerek Manhattan’ın karmaşıklığını özetledi.

Sır? Sepetler. Bu basit ipucu, VITTSJÖ’yi minimalist bir yapıdan hepimizin ihtiyaç duyduğu depolama çözümüne dönüştüren sepetler, kaseler ve diğer saklama öğelerine dayanmaktadır.

‘Herkesin her odada her şeyi içeren bir kaseye ihtiyacı olduğuna inanıyorum; bu ahşap olanın içinde televizyon kumandası ve genellikle buradayken elimizi taşın altına koyduğumuz diğer parçalar var,” diyor Carly.

Belki de en önemlisi, Carly bu şık saklama fikrini , günlük eşyaları kaybolmadan barındıracak kadar büyük bir ünite olan büyük VITTSJÖ’ye estetik bir şekilde dayandırdı.

‘Raflar için küçük dekor parçaları yerine büyük dekor parçaları kullanmayı seviyorum. Tasarımcı, daha küçük parçaların kaybolabileceğini hissediyorum’ diye vurguluyor. Ve ister New York’ta bir apartman dairesinde – ya da başka bir kentsel evde – ya da dünyanın herhangi bir yerinde olun – bu VITTSJÖ tam size göre.

Çok işlevliliği yüksek moda ile en güzel şekilde birleştirme mevsimi geldi çattı.