Dekorasyon

Dünyanın En Büyük Evleri (Metrekare, Hangisi, Nerede)

Hepimiz bulunduğumuz ortam içerisinde en az bir kez şöyle bir büyük evde otursam diye hayal kurmuşuzdur. Hayatın yoğun koşturması sonrasında bizler zaman zaman bulunduğumuz ortama sığamıyoruz ve kendimizi psikolojik bir darlık içerisinde hissedebiliyoruz. Peki siz dünyada zengin insanların hangi büyüklükte evlerde yaşadığını biliyor musunuz? , , , ? Gelin birlikte birkaç örnekle bu duruma biraz netlik kazandıralım.

10. Pensmore – Highlandville, Missouri – 72,215 fit kare

Çoğu insan sosyal statülerini artırmak veya satın alma güçleri ve tasarım ve estetik açısından abartılı zevkleriyle hava atmak için devasa evler inşa ederken, Steven Huff adındaki bu adam başka bir şeyi kanıtlamak için bir tane inşa etmeye karar verdi. Çoğu kişinin beklediğinden çok daha farklı bir şey.

Steven Huff bir astrofizikçi ve eski bir CIA görevlisidir ve devasa malikane için planları gibi projelerde de adını duyurmuştur. Mermi, bomba, deprem, yangın, hortum, kasırga ve hemen hemen her şeye karşı dayanıklı olabileceğini kanıtlamak istemiştir. İnşaat çalışmaları 2008'de başladı, ancak geleceği hala belirsiz. En son haberler, sahibi istediği kadar güçlü olmadığı için yıkılıp sıfırdan yeniden inşa edilmesini istiyor ve bunun için inşaat şirketini suçluyor.

9. The One – Bel-Air, California – 74,000 fit kare

Film yapımcısı ve emlak geliştiricisi Nile Niami tarafından hayal edilen ve inşa edilen, Bel Air, California'daki 74.000 metrekarelik mülk, lakaplı “The One” – bittiğinde – Amerika'nın en pahalı evi olacak. Bu modern güzelliğin fiyatı şaşırtıcı bir rakam olan 500 milyon dolara çıkıyor.

Çok fazla? Muhtemelen. Çok büyük? Kime sorduğuna bağlı. Çok mu gösterişli? Cevap aynı, kime sorduğunuza bağlı. Ancak kesin olan şu ki, evde 5.000 metrekarelik bir ana yatak odası, Imax tarzı bir tiyatro, dört yüzme havuzu, en az 30 arabalık bir garaj dahil – ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere – aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm olanaklara sahip olacak. ve 8500 metrekarelik bir gece kulübü.

20 yatak odası, 30 banyosu ve özel tasarlanmış denizanası odasıyla The One, gerçek bir evden çok her türlü etkinlik için kullanılan bir parti evi gibi görünüyor.

8. Villa Leopolda – The French Riviera – 80,000 fit kare

1929-1931 yılları arasında Amerikalı mimar Ogden Codman Jr. tarafından inşa edilen ve Brezilyalı milyarder Lily Safra'ya ait olan ve sonunda bir Rus oligarkına sattığı 2008 yılına kadar Villa Leopolda başlı başına bir tarih kitabı. Fransız Rivierası'nda yer alan bina, ilk olarak metresi Blanche Zélia Joséphine Delacroix için bir hediye olarak inşa eden Belçika Kralı II. Leopold'a aitti.

80.000 metrekarelik mülk, zorlu I. Dünya Savaşı sırasında askeri hastane olarak bile kullanıldı. Günümüzde, devasa villanın, yaklaşık 500 milyon dolardan biraz fazla bir değerle Avrupa'nın en pahalı evleri arasında olduğu düşünülüyor. Mülk, toplam 11 yatak odası ve 14 banyo, muazzam bahçeler ve muhtemelen tüm kıtadaki en iyi sahile sahip iki konukevine sahiptir.

7. La Reverie – Palm Beach, Florida – 84,626 fit kare

1995 yılında mütevazı bir 4,5 milyon dolara satın alınan La Reverie, Palm Beach, Florida'daki en büyük ünlü konutu ve dünya çapında 7 numara. Bu fotoğrafta biraz ev çizimi gibi görünüyor , ama bize güvenin, oldukça büyük. Şu anki sahipleri rahat yaşamanın ötesinde, aynı zamanda hayır etkinlikleri ve konserlere ev sahipliği yapmak için de kullanıyor.

La Reverie, Matrix Essentials saç ürünleri şirketinin sahibi Sydell Miller tarafından inşa edildi. Palm Beach tüm zenginleri ve ünlüleri kendine çektiği için konum bundan daha iyi olamazdı. Büyük meblağlar için büyük malikaneler satmak istediğinizde bu iyi bir şeydir.

6. Modern Versailles – Windermere, Florida – 90,000 fit kare

Florida, Orange County'de yer alan Versailles mega malikanesi, Westgate Resorts'un CEO'su Jaqueline ve David Siegel'e ait. Büyük malikane o kadar uzun süredir yapım aşamasındaydı ki bir noktada çift devasa evi kaybetmeye çok yaklaştı.

8.000 metrekarelik bir ana yatak odası ve 30'dan fazla banyo, 15 yatak odası, 11 mutfak ve 6 yüzme havuzu ile dev çok dikkat çekti ve en ünlüsü Versay Kraliçesi olan birçok belgeselde yer aldı.

5. Witanhurst – London, England – 90,000 fit kare

Witanhurst, Buckingham Sarayı'ndan sonra Londra'daki en büyük ikinci konut sitesidir. Mimar George Hubbard tarafından tasarlandı ve 1913 ile 1920 yılları arasında inşa edildi ve devasa mülk üzerinde duran eski Parkfield arazisinin bir kısmını birleştirdi.

90.000 m2'lik mülk, sauna odası ve spor salonu bulunan bir yüzme havuzu, sinema salonu, masaj salonu ve bol miktarda park yeri gibi arzu edilebilecek tüm modern olanaklardan oluşmaktadır. Sahip? Görünüşe göre 2008'de yaklaşık 64 milyon dolara satın alan Rus milyarder Andrey Guryev.

4. Safra Mansion – Sao Paulo, Brazil – 117,000 fit kare

Brezilya, Sao Paulo'da bulunan Safra Konağı, Monako'daki malikanesinde şüpheli bir yangında ölen ünlü bir bankacı olan Lily Safra ve kocası Edmond'a ait olan Fransız Rivierası'ndaki Villa Leopolda'yı biraz hatırlatıyor. 1999.

Safra Köşkü, 130'dan fazla odası, kapalı ve açık havuzları olan ve yüksek bir duvarla çevrili olan 117.000 metrekarelik devasa bir arazidir. İçinde ne olduğu pek kimse tarafından bilinmez, çünkü Safra ailesi üyeleri kendilerine saklamayı severler. Dünya çapında birkaç süper pahalı mülke sahip oldukları bilinmektedir.

3. Biltmore Estate – Asheville, North Carolina – 178,926 fit kare

Kuzey Karolina, Asheville'deki Biltmore Malikanesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük özel konut olarak kabul edilir ve 178.926 metrekarelik muhteşem çevresi ile hiç de şaşırtıcı değildir. 1895'te tamamlanan mimarisi, bölgedeki dağlık manzaranın güzelliğini tamamlıyor.

Dünyanın diğer birçok özel malikanesinin aksine, Biltmore Estate bir bükülme ile geliyor. 1930'da, Village Hotel'de veya tesisin dört yıldızlı Inn'inde konaklama, ayrıca gurme yiyecekler ve kendi şarapları ile halka açıktı.

Demiryolu ve denizcilik patronu Cornelius Vanderbilt'e ait olan Biltmore Estate'in ana evi, şato benzeri bir çekiciliğe ve en az 250 odaya sahiptir. Buna 43 banyo, 65 şömine, bir bowling salonu, 23.000 kitap kütüphanesi ve büyük bir kapalı yüzme havuzunun yanı sıra hayal edebileceğiniz tüm modern olanakları ekleyin ve dünyanın en iyi evlerinden birine sahip olursunuz. Veya öznel olmaktan kaçınmak için en büyüklerinden biri.

2. Antilia – Mumbai, India – 400,000 fit kare

Çoğu insan kendilerine büyük malikaneler inşa ederken, Hindistan'daki belirli bir kapitalist kendine kişisel bir gökdelen inşa etmeye karar verdi. Hintli ilaç patronu Mukesh Ambani, Hindistan'ın Mumbai kentinin kalbinde 27 katlı 550 metre yüksekliğindeki bir bina olan Antilla'nın sahibidir.

Hindistanlı bir iş adamı olan Mukesh Ambani'ye ait olan ve yine ölçüleri şaşırmamıza sebep olacak olan Antilla, tam tamına 27 katlı farklı bir mimariye sahip olan apartman görünümlü

ve 37.161 metrekare genişliğe sahip ve bu ev tiplerimizden alışık olduğumuz birden fazla arabalık garajlar, yüzme havuzları, helikopter pistleri, sayısız oda ve salonları ile mimari ve büyüklük açısından bizlerin hayal gücünü oldukça zorluyor.

1. Istana Nurul Iman Palace – Brunei – 2.15 milyon fit kare

Bir ev için büyüklük kavramını tamamen değiştiren Istana Nurul Iman Palace, aklımızı zorlayacak büyüklükte ve sınırlanı oldukça aşan bir mimariye ve estetiğe sahip. Tam tamına 199.742 metrekare olarak bilinen Istana Nurul Iman Palace, sahip olduğu metrekaresi ile şu an olarak biliniyor.

Gelin bu evin içinde neler bulunuyor biraz daha detaya inelim. Istana Nurul Iman Palace toplamda 1788 oda, 257 banyo, büyükçe bir yemek salonu, 500 kişiyi karşılayabilecek büyüklükte bir cami ve 110 arabalık bir garaja sahip. Böyle bir eve kim sahip olabilir dediğinizi duyar gibiyim.

Tabi ki zenginlik sınırlarını zorlamasıyla bilinen Brunei sultanı Hassanal Bolkiah. Yapıldıktan sonra dünyanın en büyük evi konumuna sahip olan Istana Nurul Iman Palace 1788 oda 257 banyo için umarım yeterince temizlik görevlisine sahiptir.

Zira bu iş hiç de kolay değil ve eziyet haline gelir. E tabi böyle bir evin maliyeti de 1,4 milyar dolar olup bizleri hiç şaşırtmamaktadır.

Dugunpaketleri.net İçerik editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir