Boya Renkleri 2024 Dekorasyon Salon Dekorasyonu 2024

Boya Dekor Modelleri

Dekorasyon çalışmaları denilince hepimizin aklına ilk olarak yaşam alanlarımızın rengini değiştirmek ve boyamak geliyor. Boya seçiminde özellikle dar bütçeli insanların tercihleri yanlış oluyor ve nasılsa boyadır, ne fark eder mantığı ile hareket eden birçok kişi aylar sonra yeniden masraf yapmak zorunda kalıyor. Bu gibi sorulara son hadi gelin hep birlikte yazımıza göz atalım…

 

Boya rengini seçerken çok dikkat etmeli ve nasıl bir dekorasyon yapmak istediğinize karar vermiş olmalısınız. Evin büyüklüğü, ışık alma kapasitesi, pencere genişliği ve aydınlatmaya göre seçeceğiniz renk değişecektir.

Son yılların en popüler renklerinden biri olan gri lila ise gri renginin soğuk ve donuk havasını kırarak daha canlı bir ortam yaratıyor. Lila ve tonlarına sahip eşyalarla evinizi dekore ederek, güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Açık renkle boyanan odaların ışığı daha iyi yansıtarak daha aydınlık ve ferah ortamlar yarattığı bilinmektedir. Açık kil rengi tam olarak aradığınız şey o halde! Beyaz ve açık kahve tonlarına güzel bir alternatif olan açık kil rengi, gün ışığını evinize yansıtarak olduğundan daha aydınlık bir ortam yaratacak.

Bu yıl ev dekorasyonunda cesur renklere yer vermenin tam zamanı. Bu renklerden biri de soluk pembe rengi. Beyaz ve açık krem mobilya ve eşyalarınızla güzel kombinasyonlar oluşturabiliriz.

mavi'nin tonları, sakinleştirici etkisiyle sizi dinlendirecek. Özellikle modern tarza sahip bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız maviye yer verebilirsiniz.

Modern ev dekorasyonlarında sıkça yer verilen sıcak kırmızılar, 2023 yılında da popülerliğini koruyor. Özellikle birkaç tonu bir arada kullanarak oluşturacağınız kombinasyonlarla, ortamın enerjisini yükselterek canlı ve neşeli mekanlar yaratabilirsiniz.

Boya Dekor Modelleri de yeşil gösterişli ve zengin bir renk olmasından dolayı modern ev dekorasyonlarında  yeşil yer vermeyi düşünebilirsiniz.

Modası hiçbir zaman geçmeyen beyaz rengi, artan Minimalizm akımıyla birlikte evlerde kendine sıkça yer buluyor. Sade ve ferah ortamlar yaratmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan beyaz rengi, İskandinav tarzı dekorasyon yapmak isteyenlere de yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir