Boya Renkleri 2024

Bir Boya Paleti Küratörlüğünde Bir İç Tasarımcı: Christian Bense

İç mimar , yeni Dulux Heritage serisinden bir boya paleti seçti – burada arkasındaki ilhamı ortaya koyuyor.

Renkle ilgili çok özel bir şey var ve bir duyguyu uyandırmak veya bir anıyı yeniden yaşamak ve hatta kim olduğunuzla rezonansa giren yeni bir his yaratmak için nasıl kullanılabileceği. İşte yeni premium Dulux Heritage serisinin ve 112 renkten oluşan koleksiyonunun güzelliği de burada – palet, her yönüyle size ait etkileyici şemalar yaratma potansiyeli sunuyor.

İç mimar Christian Bense için bu, kendi alanını tanımlayan, Marshall'ın Zeytin Ağacı ve Masters Gold'un çağrıştıran renk şeması. Kendi kişisel ve sofistike paletinizi tanımlamak için Christian'ın alanından ve evinizde renk kullanımıyla ilgili tavsiyelerinden ilham alın.

DUYGU İLE BOYA

İç mimar Christian Bense, Dulux Heritage serisindeki görkemli tonlara ve kaplamalara dikkat çekiyor ve Evoke Your Senses serisinin bir parçası olarak lüks bir renk paleti seçen üç tasarımcıdan biri. Christian, “Boyayı genellikle sadece bir renk olarak düşünüyoruz – boyanın kendisinin bir odaya getirebileceği dokuyu ve lüksü hafife alıyoruz” diyor. Christian için seçtiği paleti – Red Ocher , Masters Gold, Green Marl ve Olive Tree – Güney Afrika köklerinden ilham aldı.

‘İlhamım kumaşlardaki dokudan geliyor. Güney Afrika'dan geliyor, kumaş, desen ve baskı konusunda çok fazla miras var ve seçtiğim hoşgörülü renk kombinasyonu dokunulmayı gerektiriyor.' Dulux Heritage serisindeki her renk, her biri güzel kadife mat bir yüzeye sahip olduğu için kesinlikle duyuları çeker.

MÜKEMMEL PALET

Christian'ın paleti için yeşilin etkileri üzerinde oynuyor: ‘Bana göre, Marshall'ın Zeytin Ağacı yeşilden çok gridir,' diye paylaşıyor. ‘Ve bronz aksanlarla eşleştirildiğinde oldukça sinirli hissettiriyor. Ancak krem ​​rengi keten bir tonla kombinlerseniz, yeşil tonlarını öne çıkaracak ve daha yumuşak bir ruh hali yaratacaktır. Bu odada, kontrastın lüksü iyileştirmenin ilk adımı olduğunu düşündüğüm için pencere çerçevelerinde Masters Gold ile karşılaştırdım.

Çok yönlü Dulux Heritage renk koleksiyonuyla güzel ve sizi en iyi yansıtan bir palet oluşturmanın çok kolay olduğunu yakında göreceksiniz. Ve en kaliteli malzemelerle yapılan ustalıkla oluşturulmuş formülasyonu sayesinde, boya hem performans hem de görsel güzellik sunar, böylece kalıcı olacağına güvenebilirsiniz. Emülsiyonun uygulanması kolaydır ve kuruduğunda, dayanıklı ve dokunuşu o kadar mükemmel bir şekilde pürüzsüz olan kadife mat bir yüzey bırakır ki, neredeyse darbe alabilir.

KAHRAMAN RENGİ

Evinizde renk konusunda daha cesur olmak istiyorsanız, onu doğru yapmanın en iyi yolu nedir? Christian, “Aksan yerine nötr olarak güçlü bir renk kullanmanızı öneririm” diyor.

‘Çoğu oda için temel olarak açık renkleri kullandığımız gibi, sanat, mobilya ve pencere süslemeleri gibi renkli öğeleri üst üste koyarak aynı şeyi yapın, ancak katmanlama işlemini ters çevirin. Duvardaki rengi seçin ve onu parçalamak için “ışığı” katmanlayın' diye devam ediyor.

Renk hakkında yaratıcı düşünürseniz, daha önce deneyimlemediğiniz bir açıklama yapabilirsiniz. Bunun gibi yeni kurallar, denemek için harika bir yoldur. Christian, “Renkleri yalnızca vurgu olarak kullanma,” diyor. ‘Manşet olayı olsun.' Ve Dulux Heritage ile bunu yapabilirsiniz.